Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,066 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Mitroglu i vezhguar special: Interi mendon nje blerje me bashkepronesi.

FcIN – Mitroglu i vezhguar special: Interi mendon nje blerje me bashkepronesi.
Ardis
  • On 17/11/2013, 12:17

Vazhdon te fitoje nje interes te sigurte Konstantinos Mitroglu, sulmues i vitlindjes ’88 i Olympiakos-it, i cili ka shenuar nje dopiete kunder Rumanise me kombetaren greke e vlefshme per ndeshjet e Playoffs te Kupes se Botes ne Brazil. Interi e ndjek dhe e monitoron, ashtu si skuadrat e tjera italiane dhe europiane. Fati i sulmuesit grek, mund te vendoset ne pranvere, duke marr parasysh se klubi helenik nuk kerkon te privohet nga sherbimet e tij qe ne merkaton e janarit.

Kosto e kartonit, vleresohet rreth 8 milione €, dhe eshte lajmi i ketyre diteve, e konfirmuar nga FcInterNews.it nga agjenti Fifa-s afer lojtareve greke, nje hipoteze merkatoje qe shoqeria zikalter mund ta bleje lojtarin ne bashkepronesi me nje shoqeri tjeter italiane. Interi e ndjek nga afer evolucionin e situates dhe mund ti garantoje lojtarit nje periudhe prove ne nje turne te veshtire sic eshte ai italian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.