Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN — Naga-Galatasary, japonezi do te blihet nga turqit: ja detajet, koha dhe kosto

FcIN — Naga-Galatasary, japonezi do te blihet nga turqit: ja detajet, koha dhe kosto
Bujar Berishaj

Largimi i Yuto Nagatomo nga Interi ne janar duket se nuk ka qene nje mirupafshim por nje lamtumire.

Kjo sepse, sic thote fcinternews.it, japonez synon te qendroj ne Turqi dhe kane nisur levizjet per te transformuar marreveshjen nga te perkohshme ne te perhershme.

Yuto ne janar ka shkuar te Galatasaray si huazim i thjeshte me pagese (700 mije euro) plus 200 mije tjera bonuse nese klubi turk fiton kampionatin e 100 mije tjera ne rast kualifikimi ne CHL. Por, kjo eshte e kaluara.

Sipas raportimeve po negociohet per nje transferim perfundimtar me Galatasarayn te gatshem te paguaj rreth 2 milione euro, maksimumi 2,5.

Kjo sepse japonezi ka vetem edhe 1 vit kontrate. Lojtarit pastaj do t’i ofrohej nje oferte dy vjecare me opsion per vitin e trete.

Dhe Interi? Klubi zikalter po nderton nje te ardhme ndrryshe dhe nuk shpreson se do te fitoj me shume nga kjo shitje.

E gjithe kjo te le te mendosh qe ne fund nje marreveshje do te arrihet, maji mund te jete periudha e duhur me agjentin Roberto Tukuda qe do te duhej te vinte ne Itali.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.