Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

4,911 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Politano, Roma hidhet ne sulm per te? Nderkohe qe Milani ka marre nje pergjigje te forte nga Marotta

FcIN – Politano, Roma hidhet ne sulm per te? Nderkohe qe Milani ka marre nje pergjigje te forte nga Marotta
Inter Club Staff

Me ardhjen e mundshme te Oliver Giroud (flitet se kane mbetur vetem disa detaje per tu diskutuar) tashme hapsirat per Politanon tek Interi do te beheshin 0. 

Gjithcka ka te beje me skemen e Contes ku Matteo Politano duket se nuk shkon aspak per shtat dhe madje eshte tejkaluar edhe nga 17 vjecari Sebastiano Esposito.

Por per sa i perket te ardhmes se tij, duket se ka lajme nga Roma pas demtimit te Zaniolos diten e djeshme: Roma eshte hedhur ne kerkim te nje sulmuesi krahu dhe ai shihet si nje nga emrat me kryesore per kete pozicion.

Aktualisht Politano vlen ne bilanc 19 milione euro dhe kjo eshte nje nga arsyet se Interi kerkon 20 milione per te.

Po Milani? Ata kane marre nje pergjigje te rende dhe jo te menjehershme nga Marotta sepse e kane kerkuar lojtarin ne huazim me te drejte blerje. Interi u ka bere me dije e Politano largohet ose me shitje perfundimtare ose nuk do te kete marreveshje.

Keshtu, pretendentja kryesore per ta mare Politanon eshte Roma qe ne kete moment po mendon per emrin se ku duhet te investoje per te mbushur boshllekun e lene nga Zaniolo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.