Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

325 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN- Sassuolo apo West Ham: Belfodil ka zgjedhur…

FcIN- Sassuolo apo West Ham: Belfodil ka zgjedhur…
Donald Elmazi

Marreveshja midis Interit dhe West Ham eshte vetem nje hap larg: akordi per trasferimin e Ishak Belfodil ne Londer eshte hartuar por fjala e fundit i ngelet sulmuesit algjerian. Sipas FcIN lojtari eshte i orientuar per nje eksperience jashte Italise per te rekuperuar ate vazhdimesi qe ne Itali nuk e ka gjetur pavarsisht viteve qe ka luajtur.

Ne te vertete mundesite per te luajtur ne serie A jane akoma, e kerkon Sassuolo, por sipas zerave qe vijne nga burime afer lojtarit, Belfodil dhe agjenti i tij Atangana po drejtohen per nje eksperience jashte kufijve italiane, per te gjetur vendin e titullarit qe do i mundesonte edhe grumbullimin e tij ne 23 e Algjerise per boterorin e Brazilit. Sulmuesi mesa duket eshte nje hap larg largimit, me shume probabilitet ne Angli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.