Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 20, 2019

Scroll to top

Top

1,543 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Skriniar-Inter, do te jete nje super rinovim deri ne 2024: ja te gjitha detajet

FcIN – Skriniar-Inter, do te jete nje super rinovim deri ne 2024: ja te gjitha detajet
Inter Club Staff

Ashtu si eshte bere me dije diten e djeshme, jemi me te vertete ne fazen e fundit te rinovimit te Milan Skriniar me Interin. 

Agjenti i lojtarit te Karol Csonto dhe klubi zikalter tashme jane shume afer dhe me sa duket do te shohim se aventura e mbrojtesit sllovak me Interin do te vazhdoje edhe per disa vite te tjera.

Por me sa duket, sipas FcInterNews,it, shifrat do te jene me te larta nga sa eshte perfolur ne oret e fundit: rroga baze e lojtarit parashikohet se do te jete 3,3 milione euro plus bonuse lehtesisht te kapshme e qe ne fund te sezonit do e benin rrogen rreth 4 milione euro.

Nderkohe konfirmohet se nuk do te kete asnje klauzole largimi. PSG, United dhe Barcelona vazhdojne ta ndjekin me kujdes, por rruga duket shume e veshtire: po shkohet drejt nje zgjatje kontrate deri ne 2024 dhe drejt nje blindimi te Skriniar me bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.