Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

753 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Vidal, futet ne loje super-agjenti Branchini. Niset direkt drejt Munich per ta mbyllur: ja detajet

FcIN – Vidal, futet ne loje super-agjenti Branchini. Niset direkt drejt Munich per ta mbyllur: ja detajet
Inter Club Staff

Eshte pikerisht ai epiqendra e merkatos se Interit ne ditet e fundit dhe deshira e pare ne listen e Spallettit ne kete moment.

Po flasim per Arturo Vidal, lojtarin e fame nderkombetare qe luan per Bayern Munich dhe qe me te gjitha gjasat do te transferohet ne Milano.

Ne keto momente per kete tratative ka shkruar FcInterNews e cila tregon te rejat me te fundit rreth tratatives per Vidal (qe per hir te vertetes pritet te zgjase edhe disa dite).

Ja cfare shkruan ne keto momente FcInterNews:

“Te reja te rendesishme per sa i perket tratatives Inter-Bayern Munich per Arturo Vidal.”

“Sipas asaj qe kemi mesuar nga burimet tona, Giovanni Branchini, nje nga super-agjentet e FIFA-s, eshte perzgjedhur nga klubi si ndermjetesues i tratatives dhe per te mbyllur marreveshjen.”

“Ai eshte nisur me shpejtesi drejt Munich per te mbyllur tratativen me klubin kampion te gjermanise.”

“Ne kete moment nuk rezulton qe Interi te kete konkurence per lojtarin.”

“Te rejat per tratativen pritet te vijne ore pas ore. Mund te jete e gjate me dite, por mund edhe te mbyllet brenda pak oresh. Merkato eshte e cuditshme ndonjehere.”

Nderkohe, kete lajm e kane konfirmuar edhe media te tjera italiane. Interi duket se ka per qellim ta mbylle kete marreveshje perpara te shtunes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.