Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN zbulon: “De Vrij anulloi totalisht Giroud por prapa ndeshjes se tij ka nje sekret: gjithcka nis ne daten…”

FcIN zbulon: “De Vrij anulloi totalisht Giroud por prapa ndeshjes se tij ka nje sekret: gjithcka nis ne daten…”
Inter Club Staff

Pas derbit te kampionatit te humbur nga Interi me rezultatin 2-1 nga nje dopiete e Olivier Giroud, Stefan De Vrij kishte perfunduar ne qender te kritikave.

Ai ishte kritikuar sepse kishte qene shume i lehte perballe francezit. Prandaj, hollandezi eshte motivuar mire perpara ndeshjes se Kupes.

Ai e ka anulluar ne ndeshjen e pare te Kupes qe perfundoi 0-0 dhe e njejta gje ndodhi edhe ne ndeshjen e fituar 3-0 dy dite me pare.

Por cfare ka ndodhur? Per kete ka folur sot FcInterNews.it, e cila ka treguar se 30 vjecari nga Ouderkerk aan den IJssel e ka studiuar gjate ate qe ndodhi ne ate derbi 1-2.

“Ai me ane te nje tekniku privat, ka pare dhe ka studiuar gjithcka cfare ka ndodhur ne ate ndeshje ku ka gabuar.”

“Kesaj radhe ka vendosur te aplikohet me shume dhe te beje gjithcka qe nje gje e tille te mos ndodhe me dhe frutet e punes jane pare ne fushe.”

“Me Loran Vrielink qe eshte edhe tranjeri i tij taktik personal, De Vrij ka mesuar pikerisht nga gabimet e tij duke mos i perseritur.”

“Rezultati final ka qene shume i mire dhe Giroud pothuajse nuk ka prekur top ne ndeshjen e kthimit te gjysmefinales. Ky ka qene sekreti i tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.