Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN zbulon: “Inter, eshte propozuar Hysaj me parameter zero: Marotta pergjigjet menjehere duke…”

FcIN zbulon: “Inter, eshte propozuar Hysaj me parameter zero: Marotta pergjigjet menjehere duke…”
Inter Club Staff

Nje merkato eksplorative ne kete faze per Interin ku zikalterit po shohin me shume kujdes te gjitha mundesite e merkatos.

Skuadra zikalter tashme eshte bere nje destinacion i pelqyer dhe aq shume i dashur nga shume lojtare dhe agjente.

Eshte nje skauder e madhe qe sapo ka nisur nje cikel te sajin ne Itali dhe qe drejtuesit do te bejne gjithcka per te vazhduar edhe ne vitet e ardhshme me kete nivel te larte.

Pikerisht per kete arsye, ditet e fundit Inter ka marre nje telefonate te rendesishme nga agjenti i shqiptarit te Napolit, Elseid Hysaj.

“Ai konsiderohet nje profil i vlefshem, por duket se Beppe Marotta eshte pergjigjur menjehere negativisht ndaj agjentit.”

“Edhe pse drejtuesi italian e vlereson shume Hysaj, ai me shume diplomaci i ka thene agjentit se Interi po kerkon nje profil tjeter per krahun e majte.”

“Por ai i ka thene se nese ne muajt ne vazhdim do te kete nje interes sado te vogel nga ana e Interit, ata do te ulen per te komunikuar.”

“Per me shume, Interi ne ate rol ka edhe Matteo Darmian, i cili konsiderohet nga Conte si nje xhol duke qene se luan ne te majte, ne te djathte dhe ne qender.”

“Me terheqjen e Interit, ne pole position per shqiptarin duket se tashme eshte skuadra e Romes, sidomos nese Sarri do te behet tranjer i tyre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.