Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FCIN1908 – Bruno Peres, vetem kontakte fillestare: asnje takim! Interi mendon vetem per Joao Cancelo!

FCIN1908 – Bruno Peres, vetem kontakte fillestare: asnje takim! Interi mendon vetem per Joao Cancelo!
Inter Club Staff

Interi eshte informuar per situaten e Bruno Peres me Romen, por per momentin, e gjithe vemendja eshte e kthyer tek blerja e Joao Cancelos.

Po nis te marre forme Interi i sezonit te ardhshem.

Tashme jane te mbyllura blerjet e De Vrij dhe Asamoah me parameter zero dhe zikalterit po mendojne per te ardhmen dhe blerjen e Rafinha dhe Cancelo te cilet jane ne huazim me te drejte blerje aktualisht ne klub.

Ata jane bere dy nga njerezit me te rendesishem te manovres zikalter ne fushe dhe Luciano Spalletti i do ne Milano edhe sezonin e ardhshem me ose pa Champions League.

Pavarsisht deshires se Spallettit, e verteta eshte se pjesemarrja e Interit ne Champions do te vendose shume.

Keshtu, per te ardhmen e Cancelos behen shume te rendesishme dy ndeshjet e radhes ne kampionat.

Nderkohe, Interi po pret edhe parate e Kondogbias nga Valencia qe duket se e ka ndare mendjen per te blere francezin.

Nese Interi deshiron te mbaje portugezin, keshtu, do i paguaje menjehere Valencias 35 milione euro nderkohe qe do te marre ne kembim nga ata 25 milione.

Eshte nje operacion shume i shtrenjte dhe qe mund te ndalohet ne rast te mos kapjes se vendit te katert nga djemte e Spallettit per shkak te Fair Play Financiar.

Nga lajmet qe sjell ne keto momente FcInter1908.it, hipoteza e Bruno Peres, mbrojtesit te Romes, nuk eshte se nuk do i pelqente Luciano Spallettit, por Interi duket se nuk ka ndermend nje sulm te mirefillte per te.

Zikalterit thjesht kane pyetur per te, me shume per tu informuar.

Per momentin, e gjithe vemendja e Interit eshte e perqendruar tek Joao Cancelo.

Sapo te vendoset e ardhmja e portguezit, atehere do te vendoset per emra te tjere ose jo.

Per momentin, Cancelo eshte kryefjala e njerezve te merkatos zikalter te cilet po studiojne cdo mundesi per te arritur ne fund blerjen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.