Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fernando nuk rinovon mund te vije qe ne janar: ja se si. Thohir…

Fernando nuk rinovon mund te vije qe ne janar: ja se si. Thohir…
Donald Elmazi

Inter kthehet te kerkoje per Fernandon. Lajmi i merkatos eshte rihedhur me prepotence nga Gazzetta dello Sport, qe shpjegon se si jane mundesite per te marre mesfushorin, si ne janar ashtu edhe ne qershor.

Sipas te perditshmes, ne fakt, mesfushori brazilian(me pashaporte portugeze) nuk ka asnje qellim per te rinovuar kontraten e tij, ne skadence, me Porton dhe jo pa qellim, Piero Ausilio e ka ndjekur nga afer objektivin ne ndeshjen e Champions League kunder Atletico Madrid. Nje tjeter sinjal qe tregon se Fernando pelqehet. Edhe Mazzarri e vlereson shume mesfushorin dhe keshtu nje tjeter sulm per te do te regjistrohet.

“Dihet qe lojtaret ne skadence ne qershorin e vitit te ri mund te firmosin nje parakontrate nga njera dite ne tjetren, pas merkatos se janarit. Ne kete rast rreziku se mund te vije nje tren me pretendente eshte i larte dhe ne menyre automatike kerkohet qe te levizet me pare se te gjithe. Si? Te vazhdohet me kontaktet e stabilizuara me Porton- klub i cili Interi ka raporte te shkelqyera, nga presidenti Pinto da Costa tek i biri- dhe te kerkohet lojtari me nje cmim te denje per te bere qe klubi luzitan mos ta humbase me zero pas disa muajsh. Eshte operacioni qe Interi ka ne mendje, operacion i cili do te behet ne momentin qe ne fund te vitit do shihet dhe pozicioni ne klasifikim dhe nese do te kete mundesi per tu ngjitur, Interi(qe ateher do te jete i Thohir per nje kuote mazhoritare) mund te veproje: mund te mendoje per Fernandon per kampionatin e ardhshem apo ta braktise pisten nese ka shume konkurrence…ekonomikisht te pamundur”, lezohet ne Gazzetta dello Sport. Sipas ketyre te dhenave mundesite per ta marre Fernandon duken te medha. Por dihet qe rruget e merkatos jane te pafundme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.