Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,232 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ferrero: “Une e di ilacin qe perdor Icardi: me duket se ajo Wanda…”

Ferrero: “Une e di ilacin qe perdor Icardi: me duket se ajo Wanda…”
Inter Club Staff

Presidenti i Sampdorias ka folur per mediat pas humbjes 0-5 me Interin dhe e ka bere natyrisht sipas stilit te tij.

Nje dite pas humbjes se tmerrshme te Sampdorias kunder Interit me ne krye Maurito Icardin, presidenti dorian Massimo Ferrero ka leshuar disa batuta sot.

Ja fjalet e tij:

“Icardi? Ah Icardi. Me duket se e di ilacin qe perdor ai. Ajo Wanda di se si ta simuloje.”

Image result for Ferrero pazzo sampdoria

“Kater jave me pare thonit se ishte i mbaruar dhe nderkohe… jemi ne qe e ngjallim ate.”

“Icardin e njoh mire, eshte nje futbollist i madh dhe dje ka bere ndeshjen me te mire te vitit.”

“Dje kemi ngrene pese gola nga Interi po kjo sdo te thote se jemi te mbaruar, thjesht se ata jane me te dorte se sa ne.”

“Gjithesesi, sipas mendimit tim, kali i rraces duket ku perfundon ne fund, dhe jo gjate rruges. Prandaj per gjykime per Sampdorian time, duhet te presim edhe pak.”

Keshtu e ka mbyllur deklaratat presidenti i Sampdorias per futbollistin zikalter qe i shenoi kater here dje skuadres se tij qe per ironi te fatit eshte skuadra qe e solli ne Serie A dhe qe debutoi ne futbollin e te medhenjve.

Kujtojme qe raportet midis Sampdorias dhe Interit jane teper te mira dhe kete gje e tregon aksi Genova-Milano ne merkato ne transferimeve ku shume lojtare jane transferuar tek Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.