Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

1,753 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ferri: “Miranda? Shume i pasigurte kur eshte nen presion. Skriniar top, sebashku me De Vrij…”

Ferri: “Miranda? Shume i pasigurte kur eshte nen presion. Skriniar top, sebashku me De Vrij…”
Ardis
  • On 08/01/2019, 20:33

Ish mbrojtesi zikalter flet per repartin e mbrojtjes ne dispozicion te Spalletti-t.

Ne nje interviste ne mikrofonat e Radio Sportiva, Riccardo Ferri ka bere nje permbledhje mbi mbrojtjen e Interit:

“Nese duhet te behet nje sakrifice per te permisuar ekipin, le te shesin, kam besim tek Marotta qe sapo ka ardhur ne nje shoqeri te strukturuar. Skriniar eshte rritur shume, por besoj se Interi kerkon qe te rritet akoma me shume dhe qe ta mbaje ne ekip kampionet e tij”.

“Eshte shume i zoti ne dyluftimet nje kunder nje dhe ne pozicionimin e tij ne fushe: tashme eshte nje top player sebashku me Koulibaly, por edhe De Vrij. Besoj se mbrojtja e Interit nuk i mungon asgje ne nivel europian”.

“Miranda? E ka demonstruar gjate gjithe karrieres se tij sesa vlen, por vitin e kaluar ka qene poshte pritshmerive. Tek Interi ka treguar se eshte pak i pasigurte kur ndodhet nen presion, dhe ne nje reparte kaq te forte, eshte mese e qarte pse nuk gjen hapesira”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.