Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fifa.com – Martinez si Schillaci? Sulmuesi argjentinas konsiderohet nga Fifa si…

Fifa.com – Martinez si Schillaci? Sulmuesi argjentinas konsiderohet nga Fifa si…
Inter Club Staff

Jo vetem argjentinasit jane te perfshire nga sensacioni Lautaro Martinez, por me sa duket e gjithe bota e futbollit.

Per lojtarin argjentinas, talentin e Racing i cili eshte blere nga Interi per sezonin e ardhshem sot ka shkruar edhe Fifa.

Fifa.com shprehet se e gjithe bota e futbollit mezi po pres ta shohe ne fushe sensacionin me te fundit te futbollit argjentinas te quajtur Lautaro Martinez.

Nuk dihet ende nese ai do te jete ne boteror, por nese vazhdon keshtu si e ka nisur ai do e meritoje nje bilete per ne Rusi.

Fifa e konsideron si nje nga pese debutuesit me premtues te futbollit boteror dhe e quan pasardhes se Salvatore Schillacit, legjende e argjentines qe nga nje njeri gjysem i njohur u be nje idhull boteror ne Italia 90′.

Emri i Lautaro Martinez nga Fifa eshte ne mes se listes me 5 lojtaret me premtues qe mund te marin pjese ne boteror sebashku me brazilianin Anderson Talisca, francezin Yassim Ben Yedder, spanjollin Marcos Alonso dhe anglezin James Tarkowski.

Kujtojme qe per Lautaro Martinez tek Interi nuk ka me dyshime.

Zikalterit e kane siguruar perfundimisht talentin argjentinas per nje shume rreth 28 milione dollare, edhe pse Dortmundi ne oret e fundit ka tentuar te hyje seriozisht ne gare per lojtarin por ka gjetur cdo dere te mbyllur me Interin qe ka firmosur edhe para-kontrate me te.

Tifozet zikalter ferkojne duart, mezi po presin ta shohin ne veprim Lautaron!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.