Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Figo: Inter, me kete skuader nuk fiton. Thohir? Nuk e njoh. Mazzarri…

Figo: Inter, me kete skuader nuk fiton. Thohir? Nuk e njoh. Mazzarri…
Ardi Deda

I intervistuar nga rubrika e Gazzetta dello Sport, Extratime, ish zikaltri, Luis Figo, ka folur natyrisht dhe per Interin: “Inter me te njejtat probleme? Une them gjithmone qe duhet te synosh ne nje objektiv ne baze te cilesive qe njeri disponon. Inter nuk i ka elementet teknike per te fituar titullin, dhe kjo tashme prej kohesh. Tani te provoje te futet ne Europe por keshtu, me kete skuader, eshte e veshtire. Thohir? Nuk e njoh. Une kam nje raport te mire me familjen Moratti, te cileve u detyrohem shume. Kete investitorin e ri e kam takuar disa here, nuk e kam idene se cfare personi eshte dhe cfare mund te beje. Mazzarri? Me duket nje profesionist i madh, me eksperience dhe cilesi. Megjithate perseris, trajneri nuk mund te beje mrekulli: duhet nje skuader e mire per te bere nje pune te mire. Mrekullite nuk bien nga qielli, eshte e pamundur”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.