Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Figo: “Mourinho eshte si Zoti. Nuk mund t’u pelqeje te gjitheve.”

Figo: “Mourinho eshte si Zoti. Nuk mund t’u pelqeje te gjitheve.”
Xhorxh Gellci

Luis Figo, minister i jashtem i Interit dhe ish-yll i Real Madrid dhe Barcellona, ka shprehur mendimin e tij mbi punen e Jose Mourinho, shume i kritikuar ne Spanje per lojen e tij ne fushe dhe sjelljen ne pankine. “Ne futboll, zakonisht, nuk mund t’u pelqesh te gjitheve. Dhe ashtu si Zoti nuk u pelqente te gjitheve, e njejta gje mund ti ndodhe edhe Jose Mourinho. Nuk e di nese kritikat ne drejtim te tij jane te sakta ose te gabuara, por e rendesishme eshte te shikohet perpara dhe te kuptohet qe edhe nese menyra me te cilen e ka bere mund te mos jete pelqyer, ai gjithsesi ja ka dale te fitoje ne Madrid.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.