Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fillon eksperienca verdhekuq per Santon, lojtari ne Rome: sot vizitat mjeksore

Fillon eksperienca verdhekuq per Santon, lojtari ne Rome: sot vizitat mjeksore
Bujar Berishaj

Ka nisur pak minuta me pare, me aterimin ne Fiumicino, eksperienca e re e Davide Santon te Roma.

Lojtari u shit te ekipi kryeqytetas si pjese shkembimi ne tratativen qe ka sjellur Radja Nainggolan te Interi, me Santon qe ka marre me vete edhe te riun Nicolo Zaniolo.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

Tashme ish-mbrojtesi zikalter ka ateruar ne Fiumicino sic mund te shihet edhe ne foto, dhe ne aeroport ka dalur per ta pritur drejtori sportiv i verdhekuqve, spanjolli Monchi.

Davide Santon do te kryej sot vizitat mjeksore se bashku me Nicolo Zaniolo te Roma dhe pastaj me nenshkrimin e kontrates do te behet lojtar i ri i klubit te Pallottas.

Mbrojtesit italian tani i perket nje detyre delikate ku duhet te kerkoj qe te bind tifozet roman dhe te largoj skepticizmin e tyre.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, suit and indoor

Nder te tjera Santon se bashku me Zaniolo, pervec qe e kane bere me te lehte arritjen te Nainggolan, ata kane kontribuar edhe per bilancin e Interit duke siguruar plusvalenca te rendesishme per Piero Ausilion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.