Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 11, 2022

Scroll to top

Top

927 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fiorentina-Inter, cfare cmendurie nje nga statistikat e Eriksen: “Ai ka qene njeriu i vetem ne fushen e lojes qe…”

Fiorentina-Inter, cfare cmendurie nje nga statistikat e Eriksen: “Ai ka qene njeriu i vetem ne fushen e lojes qe…”
Inter Club Staff

Interi ka arritur te fitoje ne ndeshjen e sotme ndaj Fiorentines dhe ka kaluar keshtu ne fazen tjeter ne Kupen e Italise.

Por ne kete ndeshje ka rene ne sy edhe aktivizimi i Christian Eriksen nga Conte ne vendin e Marcelo Brozovic.

Danezi zikalter ka treguar nje dedikim te madh ne fushen e loejs ne ndeshje ne pare si titullar ne kete 2021.

Danezi eshte lojtari qe ka dale i pari ne nje nga statistikat me te rendesishme te ndeshjes se sotme, nje nga ato statistika qe kryesisht zoterohet nga ‘i perhershmi Brozovic’.

Keshtu, Christian Eriksen eshte shpallur si lojtari qe ka vrapuar me shume ne fushen e lojes, duke ja kaluar te gjithe shokeve te skuadres, por edhe kundershtareve.

Kete gje e certifikojne te dhenat zyrtare te Lega Serie A, qe i ka publikuar pak me pare, duke i shoqeruar edhe me nej foto.

Danezi nderkohe vihet re se ka mesatare te mira edhe per sa i perket sprinit, por edhe vleres mesatare te vrapit.

Ai u pa plot me deshire ne fushe edhe pse ishte nje paraqitje jo totalisht bindese, por mbase ka qene e para e shume paraqitjeve.

Tashme, Conte duket se ka vendosur ta provoje te ky pozicion i ri: topi ka kaluar tek ai, ashtu si e tha edhe Conte, te gjithe shpresojne qe ai te fitoje me shume vetebesim ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.