Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

865 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fiorentina-Inter: Dopio mesfushor qendre kunder teknikes Viola. Eshte Kovacic me…

Fiorentina-Inter: Dopio mesfushor qendre kunder teknikes Viola. Eshte Kovacic me…
Inter Club Staff

Kushtet jo optimale te Hernanes te bejne te mendosh per nje perjashtim te tij (te pakten jo nga fillimi) ne ndeshjen e kampionatit sot qe do shohe Interin kunder Fiorentines se Vincenzo Montelles.

Walter Mazzarri duket se ka ne mendje te hedhe nga minuta e pare si M’Vila si Medel. Do te jete keshtu nje Inter me dopio median, plot me zemer dhe me grinte, sistem loje i perdorur edhe ndaj Torinos por u pa edhe ndaj Qarabag ne fraksionin e dyte te lojes.

Ne Porte do te jete Samir Handanovic ndersa ne mbrojtje do te jene titullaret: Ranocchia, Vidic dhe Juan Jesus te cilet do te mundohen te ngrene murin perpara portierit te tyre. Linja e mesfushes do te perbehet nga kater dhe jo nga pese, me D’Ambrossion(bomberin e Kupes) i cili do te luaje ne krahun e djathte dhe Dodo ne krahun e majte. Medel dhe M’Vila do te kete qendren e mesfushes nderkohe Kovacic do te jete i lire te beje me topin gjithcka qe deshiron nga mesi i fushes e lart, duke pare qe dy sulmuesit – Osvaldo dhe Icardi – do ti japin mundesine qe te levizi me top ne zonen e kundershtarit.

Formacioni i mundshem pra eshte ky:

3-4-1-2:

Handanovic
Ranocchia Vidic Juan
D’Ambrosio Medel M’Vila Dodo
Kovacic
Osvaldo Palacio

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.