Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

521 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fiorentina-INTER, Inzaghi ben tre ndryshime nga minuta e pare? “Ja formacioni: ne fushe edhe…”

Fiorentina-INTER, Inzaghi ben tre ndryshime nga minuta e pare? “Ja formacioni: ne fushe edhe…”
Inter Club Staff

Interi diten e djeshme ka fituar nje ndeshje te dominuar nga minuta e pare deri tek e fundit me rezultatin 6-1 ndaj Bolognes.

Por dje u duk me shume sikur skuadra zikalter nxori ne fushen e lojes te gjithe inatin qe ishte akumuluar ne ndeshjen ndaj Real Madrid.

Inzaghi hodhi ne fushe nje skuader te pergatitur mire, me idete e qarta, edhe pse dicka u komplikua duke qene se Vidal u demtua para ndeshjes dhe Vecino u fut per ta zevendesuar.

Por tani nuk ka kohe aspak per te gezuar per kete ndeshje sepse Interi duhet te zbrese menjehere ne fushe ndaj Fiorentines vetem pas dy ditesh.

Zikalterit do te udhetojne per te luajtur ne transferten e veshtire te Firences ku do te kerkojne qe te vazhdojne fitoret.

“Po ne formacion, do te kemi ndonje ndryshim? Me sa duket po. Inzaghi po mendon qe tani per kete ndeshje.”

“Ndryshimi i pare do te ndodhe ne mesfushe, ku Calhanoglu do te rikthehet nga minuta e pare ne vend te Vecinos. Nderkohe, po ne mesfushe, ne krahun e majte do te luaje Ivan Perisic.”

“Ndryshimi i trete dhe i fundit nderkohe do te ndodhe ne sulm, ku Correa qe ka dale i demtuar do te zevendesohet nga Edin Dzeko.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.