Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

449 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Marotta: “Suning? Prape me kete muhabet? Per ne e rendesishme tani eshte te…”

Inter, flet edhe Marotta: “Suning? Prape me kete muhabet? Per ne e rendesishme tani eshte te…”
Inter Club Staff

Interi fitoi ndaj Milanit, por pak caste perpara ndeshjes, ai qe ka folur per mikrofoant e gazetareve ka qene Beppe Marotta.

Ai eshte ndalur te shume tema, por normalisht ai eshte pyetur edhe per situaten e Suning dhe deklaratat e fundit te Zhang.

Derby qe nuk shihej prej shume vitesh. Si te ben te ndihesh fakti se Interi duhet te pergatise nje ndeshje per te qendruar ne maje te klasifikimit?

“Me siguri vjen ne nje moment historik te jashtezakonshem per te dy klubet. Shija e derbit rritet edhe me kompetitivitetin e skuadrave.”

“Ne kete moment po flasim per vendin e pare dhe vendin e dyte ne Serie A. Conte e ka pergatitur ne menyren me te mire te mundshme.”

Si e ke pare Lukakun? Mendon se mund te perqafohet me Ibrahimovic?

“Po, do isha dakord. Tashme ai episod ka ndodhur ne te kaluaren. Derby ka gjithmone nje shije te vecante, por pertej gjithckaje, gjerat e fushes duhet te ngelin aty. Vlerat e lojtareve jane ato qe kane rendesi.”

Po per deklaratat e Zhang Jindong, cfare do themi?

“Akoma ju? Pronaret do te marrin vendimet me te mira per te ardhmen e Interit dhe per interesat e klubit.”

“Ne si menaxhim, si ane teknike dhe si korporate, po punojme ne maksimum qe sezoni te mbyllet ne menyren me te mire te mundshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.