Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

343 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fiorentina, Prandelli nuk eshte aspak dakord me kalimin e Interit: “Cfare jane keta arbitra keshtu? Ne minuten e 119 nderkohe ne lame…”

Fiorentina, Prandelli nuk eshte aspak dakord me kalimin e Interit: “Cfare jane keta arbitra keshtu? Ne minuten e 119 nderkohe ne lame…”
Inter Club Staff

Ka qene nje dite shume e hidhur per Fiorentinen, sepse sot e pesoi nga Interi ne minuten e 119 ndoshta ne nje moment ku tranjeri Viola po mendonte per gjuajtesit e penalltive.

Por nje gol i Romelu Lukaku pas nje krosi te pabesueshem te Barella ka bere qe Fiorentina te qendroje ne shtepi dhe Interi te kaloje ne raundin tjeter te Kupes se Italise.

Nderkohe, Prandelli, tranjeri i Fiorentines eshte pare shume nervoz pas kesaj ndeshje dhe nuk eshte aspak dakord me kalimin e Interit.

“Jemi shume te keqardhur dhe te hidheruar sepse deri ne nje minut nga fundi ne i kishim shanset e kalimit 50 me 50.”

“Me vjen keq qe lame ne ate menyre nje sulmues kundershtar te nivelit te Lukaku totalisht te vetem ne zone.”

“Une nuk dua te bej polemika, kam shume respekt per arbitrat, por tridhjete sekonda nga fundi me duket se ka pasur nje rast ne zone, nje penallti.”

“Pse nuk u pa ne VAR? Dua thjesht nje pergigje per kete (e ka per rrezimin e Vlahovic ne duelin me Ranocchian).”

“Per sa i perket te tjerave pastaj, ne pergjithesi kemi bere nje ndeshje shume te mire. Mbase do duhet edhe pak eksperience qe te tregojme vlerat tona te verteta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.