Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,361 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Firmoset kontrata, Osvaldo eshte i Interit! Shifrat dhe bonuset…

Firmoset kontrata, Osvaldo eshte i Interit! Shifrat dhe bonuset…
Bujar Berishaj

Mungonte vetem firma dhe ajo ka ardhur ne keto momente. Pablo Daniel Osvaldo eshte lojtar i ri i Interit.

Kjo raportohet nga eksperti i merkatos se Sky Sport, Gianluca Di Marzio nepermjet sajtit te tij:

“Firmoset kontrata, operacioni mbyllet: pas vizitave mjeksore te kryera dje dhe firmes se tij ne dokumente, Osvaldo me te vertete eshte gati per te filluar nje aventure me fanellen e Interit. Para pak minutash sulmuesi i ri zikalter ka firmosur kontraten e tij, me nje page prej vetem pak me shume 2 milione, plus bonuse ne lidhje me paraqitjet, golat dhe objektivat e skuadres.

Formula eshte e konfirmuar: huazim me te drejte blerje te fiksuar ne 7 milione euro. Po pritet vetem zyrtarizimi: kontrata eshte e firmosur, vizitat mjeksore te kryera. Inter perqafon Osvaldon, ne Itali per te fituar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.