Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fitorja e Danilo D’Ambrosio: Ndeshje e mire dhe gol prej nje sulmuesi te paster

Fitorja e Danilo D’Ambrosio: Ndeshje e mire dhe gol prej nje sulmuesi te paster
Ardi Deda

Fitorja e Interit ne Ukraine vjen nga firma e Danilo D’Ambrosio. Edhe ai, pas nje periudhe pak te veshtire ku, qe nga sezoni i kaluar, ka pasur veshtiresi te gjeje hapesirat e duhura, kunder Dnipro ka mare fitoren e tij. Goli i tij, eshte ndjekur nga levizje prej nje sulmuesi te vertete.

Eshte po ashtu e vertete qe anesori zikalter, i cili ka qene nje hap larg Kombetares kur luante me Torinon, ka paguar faktin qe vitin e kaluar ka ardhur ne mesin e sezonit. Ndoshta, tifozet zikalter, ishin paragjykues ndaj tij, pas pershtatjes fillestare te ciles duhet ti nenshtrohen anesoret e Mazzarrit, nuk ka dhene me te miren nga ana e tij kur ia ka dale te gjeje hapesira. Me ardhjen e Dodo, konkurrenca kete vit eshte bere akoma me e veshtire. Por djaloshit me siguri nuk i mungon karakteri. Dhe nga Kievi ka dhene pergjigjet qe trajneri priste. Duke kontribuar edhe ne mbajtjen te pacenuar te portes, qe ne 5 ndeshjet e para sezonale nuk ka pesuar akoma gol.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.