Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet babai i Rafinhes: “Djali im shume i lumtur tek Interi. E ardhmja varet nga Interi dhe nga…”

Flet babai i Rafinhes: “Djali im shume i lumtur tek Interi. E ardhmja varet nga Interi dhe nga…”
Inter Club Staff

Ai eshte nje nga surprizat me te bukura te merkatos se Interit.

Kishte shume kohe qe Interi nuk bente nje goditje te duhur ne merkaton e janarit por braziliani ka  treguar potencialin e tij te plote ne Serie A duke u bere nje nga njerezit me te rendesishem te Interit.

Per te, ka folur sot Mazinho, babai i lojtarit brazilian.

Ja fjalet e tij:

Image result for mazinho

“Rafinha eshte shume i lumtur tek Interi, po punon shume mire dhe po kerkon vendin e tij ne Serie A.”

“Ne jemi shume te lumtur atje. Rafa eshte rritur shume dhe eshte rekuperuar plotesisht per te luajtur edhe 90 minuta.”

Keto kane qene fjalet e babait te Rafinhes ne frekuencat e Esports COPE, Mazinho, i cili eshte edhe agjenti i lojtarit qe ka dale nga akademia e Barcelones dhe qe ndodhet ne huazim me te drejte blerje tek zikalterit.

Ai ne fund ka shtuar:

Image result for mazinho rafinha

“Kemi nje kontrate me Barcelonen. Nese qendron? Qendrimi varet totalisht nga Interi.”

“Varet shume nese klubi eshte i kualifikuar per ne Champions League dhe nese lojtari eshte i lumtur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.