Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

687 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet ds i Genoas: “Radu dhe Valietti? Javen e ardhshme zyrtarizimi! Pinamonti ne anen tjeter…”

Flet ds i Genoas: “Radu dhe Valietti? Javen e ardhshme zyrtarizimi! Pinamonti ne anen tjeter…”
Bujar Berishaj

Ionut Radu dhe Federico Valietti jane gati per transferimin nga Inter te Genoa.

Konfirmimi vjen edhe nga vet drejtori sportiv i Genoas, Giorgio Perinetti qe ka folur rreth kesaj marreveshje. Keto jane fjalet e tij:

“Tratativa eshte ne nje faze shume te avancuar, ne javen e ardhshme duhet te mbyllim gjithcka dhe mund te arrij edhe zyrtarizimi i Radu dhe Valietti”.

Pastaj ai flet edhe per lojtaret e rinje te Genoas qe do te vijne te Interi: “Tratativa do te perfshij edhe kalimin e Salcedo dhe Serpe ne huazim te zikalterit. Duhet te sistemohen vetem edhe detajet e fundit por mund te them qe gjithcka eshte e kryer”.

Ne fund, Perinetti ka folur edhe per Pinamontin, lojtarin tjeter te Interit qe pelqehet nga klubi i Preziosit:

“Per Pinamontin do te shohim me vone. Ne pelqen por eshte nje diskurs qe nuk perfshihet me kete tratative qe do te mbyllet javen e ardhshme”.

Radu dhe Valietti do te sjellin plusvalenca te rendesishme per bilancin e Interit qe duhet mbyllur deri me 30 qershor sipas kerkesave te UEFA-se per shkak te Fair Play Financiar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.