Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,848 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet edhe Gabriel Jesus: “Jam i magjepsur nga Interi dhe bluza zikalter. Serie A…”

Flet edhe Gabriel Jesus: “Jam i magjepsur nga Interi dhe bluza zikalter. Serie A…”
Inter Club Staff

Vijne si nje rrufe ne qiell te hapir deklaratat e Gabriel Jesus, te sjella nga Corriere dello Sport, dhe qe tregojne ne nje menyre te qarte mundesite e medha qe lojtari te transferohet tek Interi.

Ja cfare ka thene i riu Brazilian: “Vetem ideja qe te luaj tek Interi me magjeps. Bluzen zikalter e kane veshur lojtare te medhenj edhe te vendit tim si Ronaldo. Nuk e di cfare do te ndodhe ne te ardhmen time dhe tani jam i lumtur tek Palmeiras ku dua te fitoj edhe kampionatin, por te provohem tek nje kampionat i madh si Serie A eshte nje prespektive qe me josh.”

Keto jane fjalet lojtarit te ri dhe shume te talentuar Brazilian qe jane thene ne drejtim te Interit dhe i kane pelqyer shume drejtuesve zikalter te cilet po mundohen me cdo menyre per ta sjelle lojtarin ne Milano pavarsisht se ai kerkohet nga gjysma e Europes. Keto fjale tregojne gjithashtu se Interi nuk eshte mbrapa ne garen per te, perkundrazi. Drejtuesit e Interit me ne krye Ausilion dhe Gardinin e kane kuptuar se lojtarin e kane nga ana e tyre dhe ky i fundit do ta preferonte nje kalim tek Interi ku mundesite per te luajtur dhe per tu provuar jane shume me e te medha se sa te kaloje ne nje ekip si Barcelona ku sulmi eshte i mbipopulluar me lojtare qe do te ishte e veshtire ti vije ne diskutim vendin ne formacion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.