Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

442 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet edhe Marotta: “Duam te rikthejme Interin ne maje. Duhet ta dini qe te gjithe ne…”

Flet edhe Marotta: “Duam te rikthejme Interin ne maje. Duhet ta dini qe te gjithe ne…”
Inter Club Staff

Administratori i deleguar i Interit ka folur per mikrofonat e Rai Sport me rastin e ndeshjes se Kupes se Italise ndaj Napolit.

Ai ka treguar ndjesite e tij per rifillimin e kampionatit por edhe per kupen e Italise.

Trofeu i fundit i fituar nga Interi ka qene Kupa e Italise. Tani mendon se ka ardhur koha per nje trofe per Interin dhe qe eshte bere shume kohe nga kupa e fundit?

“Te fitoje eshte ne ADN e kesaj skuadre dhe ketij klubi. Tani duam te rikthehemi te bejme Interin dhe te fitojme normalisht.”

Antonio Conte mezi po pret te rifilloje gjithcka.

“Duhet ta dini qe i gjithe futbolli eshte dedikuar per kete rikthim. Falenderoj presidentin Gabriele Gravina, Paolo Dal Pino dhe te gjithe te tjeret per dedikikin.”

“Mbetet e veshtire per te kuptuar se si do te zhvillohet puna dhe sasia e saj, por e sigurt qe te gjithe duan te bejne mire dhe te mos bejne hapa prapa.”

“Ne kemi shume besim tek skuadra jone dhe te tranjeri dhe presim qe Interi te beje maksimumin ne keto ndeshje qe do te luhen edhe pse kalendari eshte teper i veshtire me afersine e ndeshjeve nga njera tek tjetra.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.