Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

561 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet edhe Spalletti: “Te qendrojme ne Appiano zgjidhja me e mire: ja pse. Per tifozet…”

Flet edhe Spalletti: “Te qendrojme ne Appiano zgjidhja me e mire: ja pse. Per tifozet…”
Bujar Berishaj

Interi riniset nga Appiano Gentile ne nje grumbullim te blinduar.

Skuadra zikalter eshte mbledhur sot ne Pinetina pa tifozet e vet dhe per arsye sigurie ne stervitjet e jave te ardhshme, dyert per publikun do te jene te mbyllura.

Image may contain: 1 person, playing a sport

Struktura e qendres sportive te Interit ne fakt nuk i garanton teresisht parametrat minimal qe te pres me shume se disa qindra njerez.

Nderkohe tekniku zikalter, Luciano Spalletti ka shpjeguar se qendrimi ne Appiano eshte zgjedhja me e mire: “Po sepse i kemi te gjitha ne dispozicion dhe nuk humbasim kohe me zhvendosje te ndryshme. Pastaj do te vleresojme disa alternativa per tifozet”.

Skuadra zikalter ka zhvilluar sot stervitjen e pare nen urdherat e Luciano Spalletit dhe ne pranine e drejtorit sportiv Piero Ausilio dhe drejtorit te pergjithshem Giovanni Gardini.

Image may contain: 1 person, outdoor

Te pranishem ishin edhe blerjet e reja, nga mbrojtesit Stefan De Vrij dhe Kwadwo Asamoah, duke kaluar te Matteo Politano dhe Radja Nainggolan, pa harruar edhe Lautaro Martinez qe sot ka shenuar dy gola ne stervitje.

Nderkohe kapiteni Mauro Icardi ka punuar i diferencuar dhe ne javen e pare te stervitjeve do te zhvilloj nje pune te personalizuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.