Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet lojtari me i ri i blere nga Interi: “Preferova Interin perpara Manchester City: ja pse. Ausilio me ka thene…”

Flet lojtari me i ri i blere nga Interi: “Preferova Interin perpara Manchester City: ja pse. Ausilio me ka thene…”
Inter Club Staff

Georgios Vagiannidis eshte lojtari me i ri i Interit. Nuk ka ende zyrtarizim, por mbrojtesi grek ka firmosur kontraten e tij me Interin.

Ai eshte intervistuar nga SempreInter.com, ky Vagiannidis ka treguar emocionet e tij te para per kete kalim.

“Deri sa nuk kisha firmosur ende, nuk isha asnjehere i sigurt. Dukej shume e pabesueshme qe ne momentin e pare por kur firmosa, u lirova.”

“Vetem ne ate moment e kam kuptuar se cfare ka ndodhur dhe jam qetesuar.”

“Gjate vitit, gjate tratatives, kam ndjere gjithcka. Shume skuadra ishin interesuar per mua, por nuk doja te kisha iluzione te shumta per Interin.”

“Nuk doja te mbetesha i zhgenjyer ne rast se dicka do te shkonte keq. Prandaj qendrova me kembet ne toke kur doli per here te pare ne pah emri i Interit.”

“Kam qendruar i qete dhe kam pritur qe gjerat te evolonin. Prita dhe tani jam shume i lumtur.”

Tratativa me Interin 

“Ka dale ne pah kohet e fundit, pas fundit te karantines ne Greqi. Agjentet e mi me kishin thene se eshte interesuar Interi per mua.”

“Me thane qe ishin serioz. Dhe keshtu ka qene. Keshtu, pa e kuptuar mire, kam filluar qe te negocioj kalimin tim tek nje klub madheshtor si Interi.”

“Kam folur me z. Ausilio, perpara se te firmosja. Me ka folur per projektin, per planet e Interit per mua.”

“Me ka shpjeguar se do e nis pergatitjen me skuadren e pare dhe me ka thene se rrugetimin tim do e ndjekim se bashku.”

“Me ka shpjeguar edhe gjithcka per Interin, per strukturat. Gjithcka qe une doja te dija, ai mi ka shpjeguar.”

“E pikerisht per kete mardhenie qe ka krijuar ai me mua kam zgjedhur Interin. Edhe per kete arsye domethene. Ishte thelbesor per vnedimin qe mora.”

Kontrata me Interin

“Une kam firmosur per 4 sezone me Interin dhe nuk e kam idene nese ka nje klauzole largimi ne te.”

“Nuk me interesojne keto aspekte. Kam firmosur per skuadren e pare. Do te bej grumbullimin me Interin dhe me pas do te shohim.”

“E kam kuptuar qe ne bisedimet e mia me drejtuesit e Interit qe do te bej pjese ne skuadren e pare dhe qe do te luftoj per te fituar nje vend.”

“Nuk do isha larguar kurre nga Panathinaikos per te ardhur per te luajtur me Primaveren e Interit.”

Skuadrat e tjera te interesuarra per mua

“Interesi i Monaco ka qene shume serioz. Por ne nje pike isha shume afer Manchester City. Kishim avancuar shume ne tratativa, duhet te jem i sinqerte.”

“Edhe Lask me kerkoi, me ofroi shume gjera madje. Ne pergjithesi, kishte shume skuadra qe me kerkuan.:

“Por gjithcka u venit per mua kur erdhi Interi ne menyre serioze. Prandaj refuzova edhe Manchester City dhe te tjerat.”

“Per mua u zhduken te gjitha skuadrat e tjera dhe mbeti vetem Interi. Nuk kisha me dyshime. Doja vetem Interin.”

“Edhe pasi nisa tratativen me Interin, kam marre disa propozime nga klube te ndryshme, por ashtu si e thashe edhe me lart, nuk kishte ma asgje tjeter ne mendjen time pasi me kerkoi Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.