Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet Lukaku: “Inter, tani kemi 12 finale per te luajtur: jete a vdekje cdo tre dite. Por dua te them gjithashtu se kemi bere pergatitje te mire.”

Flet Lukaku: “Inter, tani kemi 12 finale per te luajtur: jete a vdekje cdo tre dite. Por dua te them gjithashtu se kemi bere pergatitje te mire.”
Inter Club Staff

Rikthehet tek fitoret Interi i Antonio Conten qe ne ndeshjen e rekuperuar me Sampdorian imponohet me rezultatin 2-1.

Keshtu zikalterit arrijne te ngushtojne diferrencen me kreun dhe jane me te qete per ndeshjen e dites se merkures.

Nderkohe, menjehere pas ndeshjes per mikrofonat e Sky Sport ka folur nje nga protagonistat absolut te ndeshjes.

Po flasim per Romelu Lukaku qe ka zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire duke shenuar edhe golin e pare te takimit. Keto kane qene fjalet e tij:

“Ishte shume e rendesishme per te gjithe ne te fitonim sot ndaj nje skuadre te veshtire si eshte Sampdoria.”

“Tani kemi 12 finale dhe cdo ndeshje eshte shume e rendesishme: cdo tre dite kemi nje jete apo vdekje me kundershtarin e radhes.”

“Le te perqendrohemi tek ndeshja e se merkures. Jane te gjitha ndeshje te veshtira tani, duhet te rekuperojme mire.”

“Ne kemi bere nje pune te madhe, nje pergatitje te madhe dhe jemi mire fizikisht por duhet te rritemi akoma me shume sepse ndeshjet jane shume afer me njera-tjetren.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.