Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet Rafinha: “Deshiroj te qendroj ketu. Qe ne momentin e pare qe me kerkoi Interi…”

Flet Rafinha: “Deshiroj te qendroj ketu. Qe ne momentin e pare qe me kerkoi Interi…”
Inter Club Staff

Deklarata dashurie per Interin vijne direkt nga goja e Rafinha. 

Futbollisti brazilian pavarsisht shume skepticizmave qe prej transferimit te tij ne Milano, ka ditur te tregoje me se miri ne fushe vlerat e tij edhe pse kishte rreth 1 vit jashte fushave te lojes.

Rafinha Alcantara ka qene nje nga futbollistet me te mire te Interit ne ndeshjet e fundit ku zikalterit kane luajtur shume mire.

Gjate eventit te organizuar per pervjetorin e Brooks Brothers, Rafinha ka dhene nje deklarate per mikrofonat e Premium Sport.

Gjate kesaj interviste, braziliani ka folur edhe per Champions League dhe per skuadren ku luan vellai i tij Thiago Alcantara, Bayern Munich.

Ky ka qene parashikimi i tij per ndeshjen e sotme te vellait:

“Favoritja sot? Shpresoj te jete Bayern sepse luan vellai im. Shpresoj qe te na beje nje dhurate dhe te kualifikohet duke qene se ka edhe ditelindjen.”

Image result for rafinha thiago

Me pas, Rafinha ka treguar edhe deshiren e tij per sezonin e ardhshem ku ai deshiron te vazhdoje te veshe fanellen zikalter.

Rafinha ka deklaruar: “Kam dashur Interin qe ne momentin e pare qe e mora vesh qe me kerkonim dhe dua te qendroj ketu. Dua te qendroj tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.