Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet specialisti i arbitrimit: “Ja pse Handanovic nuk e meritonte kartonin e kuq duke cituar rregulloren.”

Flet specialisti i arbitrimit: “Ja pse Handanovic nuk e meritonte kartonin e kuq duke cituar rregulloren.”
Inter Club Staff

Ish-arbitri Luca Marello, sot nje specialist i arbitrimit ne studiot televizive italiane, ka shpjeguar se pse vendimi i arbitrit kryesor te ndeshjes PSV-Inter per te mos nxjere me karton te kuq Handanovic ka qene absolutisht i sakte. 

Ja fjalet e tij dje pas ndeshjes:

“Do ju shpjegoj me shpejtesi se pse kartoni i verdhe ishte ai i duhuri per Handanovic.”

“Bargwijn niset ne krahun e majte, Handanovic del nga zona.”

“Sulmuesi i PSV nuk shkon drejt me topin ne menyre vertikale, por e sposton ne krahun e djathte.”

“Ne foto Handanovic nuk e ka prekur akoma topin, ndersa Bergwijn eshte larg topit me me shume se nje meter.”

Image result for handanovic bergwijn

“Per te mbyllur kete opracion, sa eshte koha e duhur? Le te themi disa sekonda?”

“Po themi disa sekonda dhe jemi ne rregull me perllogaritjet.”

“Disa sekonda dhe tre mbrojtesat e Interit do te ishin ne zone dhe ai qe eshte me afer Handanovic do te perballej me Bergwijn per ti marre topin.”

“Ne foto mund te kuptoni gjithashtu se nuk ka asnje element per te mbeshtetur nje karton te kuq per Handanovic ne ate rast.”

43083481_10217668246687072_5119225868618563584_o

“Vendimi i arbitrit serb Mazic ka qene vendimi i duhur qe cdo arbiter duhet te marre ne nje situate te tille me rregulloren ne dore.”

Keshtu eshte shprehur specialisit i arbitrimit Marelli duke mbyllur njehere e mire kete diskutim ne Itali qe ka pare shume tifoze te Juventusit dhe te Milanit duke akuzuar Interin por qe ne te vertete, ka qene nje vendim i drejte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.