Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Flet Steven Zhang: “Jam gati per cdo sfide. Ju premtoj te gjitheve se…”

Flet Steven Zhang: “Jam gati per cdo sfide. Ju premtoj te gjitheve se…”
Inter Club Staff

Zhang Kangyang, ose sic njihet nga te gjithe si Steven, eshte zyrtarisht Presidenti i ri i Interit dhe me i riu ne historine me shume se 1 shekullore te historise zikalter.

Nderkohe, ne pritje te fjaleve te para ne konference per shtyp, keto kane qene fjalet nga sajti Weibo,  rrjet social kinez ku Interi ka profilin e saj:

Ja fjalet e Steven Zhang per Weibo:

“Jam shume krenar per te nisur sot detyren si President i Interit, do te tentoj te drejtoj klubin drejt nje ere te re: eshte detyra ime qe ti jap miliona tifozeve ne bote me shume gezime.”

“Do te vazhdojme rrugen tone per vendin e pare ne fushe dhe te luftojme aty do te jete prioriteti yne absolut: do te bejme gjithcka cfare kemi ne dore per te qene me shume kompetitiv ne kompeticionet kombetare dhe nderkombetare.”

“Si president i nje klubi me 110 vjet histori, jam gati qe te perballem me cdo sfide.

“Jashte fushe do te bejme gjithcka qe te jemi po aq te forte sa ne fushe.”

“Do te fuqizojme akoma me shume kapacitetin e nivelit drejtues dhe do te krijojme nje force operative akoma me te forte ne sektoret komercial dhe te merkatos.”

“Ne te ardhmen Interi do te investoje edhe me me shume energji ne tregun boteror.”

“Ne te njejten kohe, do te vazhdojme te shtojme me kujdes edhe prezencen tone dixhitale ne komunikacion.”

“Interi duhet te kujtoje gjithmone se nuk eshte thjesht nje skuader futbolli por nuk behet fjale gjithmone vetem per fushen, por edhe asaj qe ndodh pertej saj.”

“Do te vazhdojme qe te promovojme nje shpirt ndershmerie, besueshmerie dhe konkurence te ndershme qe gjithmone na ka karakterizuar.”

“Bashke me partneret tane, do te transmetojme energji dhe informacione sa me shume pozitive per tifozet tane dhe te gjithe ne.”

“Jam i bindur se me mbeshtetjen e te gjitheve une jam gati qe te hedh kete hap perpara. Deri sa do te jemi te bashkuar do te kemi mundesi qe te dergojme Interin perpara me sukse.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.