Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

612 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, cfare dhurate per lojtaret nga Conte pas fitores: ai pas ndeshjes i ka thene te gjitheve se…”

“Inter, cfare dhurate per lojtaret nga Conte pas fitores: ai pas ndeshjes i ka thene te gjitheve se…”
Inter Club Staff

Pas triumfit te bukur ne derbin e Milanos, me rezultatin 0-3 me fushen e Milanit, Interi tashme ndihet shume mire.

Zikalterit kane arritur ta cojne ne +4 diferencen e tyre ndaj Milanit, duke gezuar shume edhe tranjerin Antonio Conte.

Por ai duket se nuk eshte ndalur me nje gezim te thjeshte, por menjehere pas ndeshjes i ka bere nje dhurate mjaft te bukur lojtareve te tij.

Ne kete menyre, ai ka vendosur ta shpaguaje menyren se si ata luajten ne fushen e lojes dhe se si anulluan totalisht Milanin.

“Antonio Conte nuk leshon asnje centimeter. Ne fund te ndeshjes, as nuk behej fjale qe Interi te leshonte ndonje centimeter.”

“Ai uleriste sikur te ishte ne minuten e pare te ndeshjes: kerkonte presing te lart nga lojtaret e Interit deri ne sekonden e fundit.”

“Ne nje moment Lukaku u kthye nga pankina duke ngritur duart sikur te thoshte cfare te bejne me shume, por ai me nje shikim nga koka e te kembet, vazhdonte te ishte shume kerkues ndaj skuadres edhe pse rezultati ishte 0-3.”

“Por sapo mbaron ndeshja, Conte leshon nje britme gezimi dhe duket teper i lumtur. Aq shume, sa me te mberritur ne dhomat te zhveshjes i ka bere te gjithe lojtareve nje dhurate mjaft te bukur: ‘te gjithe do te marrin dy dite pushime, ne stervitje rikthehemi te merkuren’, i ka thene ai te tijeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.