Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

641 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Formacioni i Javes se 26 ne Serie A: dy Interista nder me te miret!

Formacioni i Javes se 26 ne Serie A: dy Interista nder me te miret!
Inter Club Staff

Me perfundimin e Javes se 26 te Serie A, website i njohur i futbollit, WhoScored.com ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Itali ku bejne pjese edhe dy protagonistet e fitores se Interit ndaj Beneventos.

Behet fjale per dy qendermbrojtesat zikalter: Milan Skriniar dhe Andrea Ranocchia, respektivisht te vleresuar me noten 8.4 per sllovakun dhe 8.3 per Italianin.

Formacioni i javes ne Itali perbehet nga:

Portier: Meret (Spal).
Mbrojtesa: Calabria (Milan), Skriniar dhe Ranocchia (Inter), Mario Rui (Napoi).
Mesfushore: Callejon, Allan dhe Insigne (Napoli) si dhe Milinkovic-Savic (Lazio).
Sulmues: Antenucci (Spal) dhe Budmir (Crotone).

Kjo eshte nje foto ilustruese e formacionit te javes:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.