Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 21, 2019

Scroll to top

Top

790 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FORMACIONI ME I MIRE I JAVES SE 6 NE SERIE A – Nje lojtar i Interit ne 11 titullare!

FORMACIONI ME I MIRE I JAVES SE 6 NE SERIE A – Nje lojtar i Interit ne 11 titullare!
Inter Club Staff

Me perfundimin e Javes se 7 te Serie A, website i njohur i futbollit, WhoScored.com ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Itali ku ben pjese edhe nje lojtar i Interit.

Java e shtate e Serie A u luajt e gjitha fundjaven qe kaloi dhe Interi arriti te fitonte 1-2 ne fushen e SPAL.

Ne kete formacion ka nje perfaqesues nga skuadra zikalter dhe ai eshte Mauro Icardi, match winner i sfides se fituar nga Interi.

Formacioni i javes ne Itali perbehet nga:

Portieri i Napolit, Ospina: 8,2.

Image result for ospina napoli

Mbrojtesi i Juventusit, Joao Cancelo: 8,6.

Mbrojtesi i Sampdorias, Tonelli: 8,7.

Image result for tonelli sampdoria

Mbrojtesi i Sampdorias, Andersen: 7,9.

Related image

Mbrojtesi i Juventusit, Alex Sandro: 8,4.

Image result for alex sandro juventus

Mesfushori i Milanit, Suso: 9,1.

Mesfushori i Cagliarit, Castro: 8,9.

Image result for castro cagliari

Mesfushori i Milanit, Lucas Biglia: 8,0.

Related image

Mesfushori i Torinos, Berenguer:8,0.

Image result for berenguer torino

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain: 8,4.

Image result for higuain milan

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi: 8,4.

Kjo eshte edhe paraqitja grafike e formacionit nga WhoScored.com:

Image may contain: text

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.