Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

1,102 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FORMACIONI ME I MIRE I MUAJIT NE SERIE A – Plot 3 lojtare te Interit ne 11 titullare! Kurse Juve…

FORMACIONI ME I MIRE I MUAJIT NE SERIE A – Plot 3 lojtare te Interit ne 11 titullare! Kurse Juve…
Inter Club Staff

Tashme jane bere shume te rralla formacionet mujore ku ne to nuk ben pjese nje lojtar i Interit. 

Sipas sajtit te specializuar te futbollit Whoscored qe nxjer cdo jave dhe cdo muaj formacionin me te mire sipas notave te lojtareve, Interi ka tre lojtare te perfshire ne ket formacion.

Ne fakt Interi dominon kete formacion bashke me Juventusin dhe Napolin.

Sipas tyre ky eshte formacioni me i mire i Interit ku bejne pjese edhe tre lojtaret zikalter: dy mesfushore dhe nje sulmues:

Musso, Udinese: 7,56.

Image result for musso udinese

Joao Cancelo, Juventus: 7,49.

Koulibaly, Napoli: 7,87.

Ferrari, Sassuolo: 7,48.

Image result for ferrari sassuolo

Alex Sandro, Juventus: 7,35.

Image result for alex sandro

Joao Mario, Inter: 7,94.

Roberto Gagliardini, Inter: 7,58.

Matteo Politano, Inter: 7,86.

Cristiano Ronaldo, Juventus: 7,95.

Lorenzo Insigne, Napoli: 8,01.

Dries Mertens: 8,15.

NDERKOHE, KJO ESHTE PARAQITJA GRAFIKE E FORMACIONIT: 

45835843_337800263679984_439266994976575553_n

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.