Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,578 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Formacioni, me ne fund ka ardhur momenti i Kovacic

Formacioni, me ne fund ka ardhur momenti i Kovacic
Xhorxh Gellci

Duket se ka ardhur me te vertet momenti i Mateo Kovacic. Ne te vertet, edhe para ndeshjes kunder Bolognas, talenti kroat mendohej se do te kishte nje fanelle titullari, por ne momentin e fundit Mazzarri ka preferuar Alvarez.

Por ne keto ore te fundit, sipas Corriere dello Sport, sinjalet qe vijne jane te qarta dhe Kovacic eshte i destinuar te nise nga minuta e pare kunder Sampdorias. Edhe dje, Mazzarri e ka provuar mbrapa Palacio dhe Icardi. Por per perdorimin e ketij te fundit ka disa rezerva, sepse mendohet se do gjeje nje ambjent armik per shkak te ceshtjeve te lidhura me Maxi Lopez. Por alternativat nuk jane shume dhe per shembull, ndryshe nga Milito, Maurito jep garanci fizike. Zgjidhjet mund te jene Palacio sulmues i vetem mbrapa nje mesfushe me kater. Ne mbrojtje, Samuel eshte favorit per te zevendesuar Juan Jesus.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.