Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,111 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO – Ja si ndryshon merkatoja zikalter pas ardhjes se Thohir…

FOTO – Ja si ndryshon merkatoja zikalter pas ardhjes se Thohir…
Xhorxh Gellci

Me hyrjen e Erick Thohir ne shoqerine zikalter, do te ndryshojne (jo pak) skemat e drejtuesve te Interit persa i perket merkatos. Modeli qe Moratti dhe indoneziani kane rene dakord eshte ai i bazuar tek te rinjte me talent, sipas stilit Arsenal. Nuk do te thote se kjo eshte menyra qe Mazzarri punon, por megjithate palet kane gjetur nje marreveshje.

Gazetaret e Premium Calcio kane krijuar nje liste objektivash qe i ‘kundervihet’ asaj te krijuar perpara lajmeve mbi marreveshjen mes Thohir dhe Morattit. I padiskutueshem duket blerja e Radja Nainggolan, qe do te perdoret edhe per marketing per te cuar marken e Interit ne Azi dhe sidomos ne Indonezi. Deshira e Thohir eshte te beje nje prezantim zyrtar ne Xhakarta. Nuk eshte rastesi qe ditet e fundit Interi ka bere hapa perpara per lojtarin, ndersa Roma po terhiqet pak nga pak.

Pasi eshte mbyllur marreveshja Belfodil, do te punohet per perforcime te tjera, mbi te gjitha Isla dhe Dragovic, duke mos perjashtuar shitjen e Ranocchias. Kujdes, pavaresisht pergenjeshtrimeve te diteve te fundit, interesi i zikalterve per Taider te Bolognas eshte shume konkret.

Me poshte keni foton me listat e krijuara nga Premium Calcio me objektivat perpara dhe pas lajmit te marreveshjes me Thohir.

Objektivat para Thohir (majtas) dhe pas Thohir (djathtas)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags