Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,703 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO – Merkato, te gjitha shpenzimet e klubeve me te mira ne 5 vitet e fundit…

FOTO – Merkato, te gjitha shpenzimet e klubeve me te mira ne 5 vitet e fundit…
Xhorxh Gellci

Sa kane shpenzur ekipet e medha ne sesionet e fundit te merkatove? Dhe mbi te gjitha, si qendrojne ekipet me te mira italiane ne kete klasifikim? E dhena qe bie menjehere ne sy eshte diferenca mes shpenzimeve te Juventusit ne 5 merkatot e fundit verore dhe atyre te Interit.

Bardhezinjte, ne fakt kane shpenzuar 274 milion euro, me shume se Manchester United (227) dhe Bayern Munchen (227). Ndersa Interi ndalet ne vend te nente, me 197 milion euro te investuara, perpara Arsenalit (191) dhe Milanit (141), qe mbyll grupin.

Ne krye eshte Real Madrid qe ka shpenzuar plot 611 milion euro, por pa ja dale te fitoje Champions League-n e dhjete, obsesion i presidentit Perez. I dyti Manchester City me 549 milion, i treti PSG me 370 milion, te cilat i ka shpenzuar ne dy vjet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.