Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

1,478 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO SKY – Inter, tre hapa prapa kunder Eintracht. Ja cilet jane…

FOTO SKY – Inter, tre hapa prapa kunder Eintracht. Ja cilet jane…
Bujar Berishaj

Paolo Ghisoni ne nje sherbim per Sky Sport ka analizuar pakujdesite e Inter, ne ndeshjen e djeshme kunder Eintracht, duke bere tre hapa para ne nivelin e performances se skuadres se Mazzarrit.

1) Goli i pare pas avantazhit qe Botta i jep Interit, arrin nga nje kalim i Jonathan qe ne vend se te qendroj ne pozicionin e tij kalon para edhe pastaj ai eshte shume larg per te mbyllur Piazon qe i jep mundesine atij pastaj qe te krijoj nje korsi te shpejt deri tek Handanovic.

1

2) Hap prapa per Interin edhe kur eshte pa top. Reparti, ndryshe nga miqesoret tjera, ka qene jo reagues. Mbrotjtja formohet nga tre linja te thyera ne moemntin e krosimit, ne vend se te formoj nje linje te vetme, per te mbajtur ne loje me shume kundershtar dhe per te humbur Seferovicin ne zone.

2

3) Ka pasur lexime te ngadalta ne shkembimin e kundershtareve. Tre zikalter jane ne gjurmet e lojtarit, qe pastaj humbet ne zone pas nje levizje ne menyre per tu ngjitur. Pak minuta pasi reparti i mbrojtjes eshte me 7 lojtar, me asnje lojtar qe shkon per te mbyllur lojtaret e lire.

3

 

4

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.