Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTO SKY – Te gjithe numrat 9 te epokes Moratti, Icardi…

FOTO SKY – Te gjithe numrat 9 te epokes Moratti, Icardi…
Xhorxh Gellci

Icardi do fanellen me numrin 9. Ja ka kerkuar Interit dhe Mazzarrit. Nuk ka patur frike te mbaje numrin me te veshtire ne shpine, pavaresisht moshes shume te re.

Nga viti 1995, kur presidenti i Interit u be Massimo Moratti, ate numer e kane veshur disa lojtare. Nga Centofanti tek Eto’o duke kaluar nga Zamorano, qe ja la Ronaldos duke marre per vete numrin 18. Por me nje ‘+’ ne mes duke simbolizuar 1+8 = 9

Sky Sport ka krijuar nje tabele me te gjithe numrat 9 te epokes Moratti, ku shumica prej tyre (pervec Forlan dhe Centofanti qe luajti vetem 9 ndeshje) kane qene shume te suksesshem. Bie ne sy se Icardi eshte numri 9 me i ri ne moshe i epokes Massimo Moratti, shenje kjo qe ekipi po rinovohet. Por mbi te gjitha shpresojme se do te kete suksesin e para-ardhesve te tij.

Futbollistet qe kane mbajtur numrin 9 prej vitit 1995

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags