Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,944 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTOSKY – Ja komplet axhenda e Interit kete jave! Zbarkimi i Thohir, pastaj…

FOTOSKY – Ja komplet axhenda e Interit kete jave! Zbarkimi i Thohir, pastaj…
Inter Club Staff

Java qe vjen do te jete shume impenjative per Morattin dhe per njerezit e merkatos zikalter. Nga njera ane tratativa per te shitur aksionet ne minorance, ndersa nga ana tjeter operacionet e merkatos qe duhen bere per te perforcuar skuadren e Mazzarrit. Ne Sky Sport kane vene pikat mbi ‘i’ per cdo situate, dhe e kane ndare ne tre faza javen e Interit:

THOHIR – Do te vije ne Milano? Manjati Indonezian pritet te vije, por ndoshta sdo te vije pikerisht tani ne qytet. Me siguri padroni zikalter – qe do te jete ne Forte dei Marmi kete fundjave – do te flase me bashkpuntoret me te afert te tij, sepse jane per tu sistemuar detajet e fundit te asaj qe duket nje marveshje tashme e perfunduar.

BELFODIL – Do te jete ai perforcimi i pare? Sapo Cassano te mbylle marveshjen me Parmen, sulmuesi Francez do te behet direkt zikalter. Por a do te mbyllet gjithcka ne ditet ne vazhdim? Me shume mundesi po. Por Silvestre ende nuk ka thene po per Parmen…

GUARIN – Do te qendrojne te medhenjte? Me hyrjen ne shoqeri te Thohir me siguri do te kete para te fresketa per merkaton: Nese kjo gje eshte e vertete, atehere sapo ai te behet aksioner, disa para do te shkojne per te mbuluar borxhet, por do te kete nje shifer ne dispozicion aq te madhe sa te lejoje Interin te mbaje ne ekip lojtaret me te mire te saje, dhe te beje nje merkato hyrese goxha te mire. Pra Interi nuk eshte e detyruar qe ne fillim te shese pastaj te bleje, e keshtu Kolumbiani nuk eshte me i rrezikuar.

Pra, me pak fjale te gjithe jane ne pritje te asaj qe do te ndodhe. Duket se ne te ardhmen e afert do te kete te reja interesante ne shtepine zikalter: Jemi shum afer nje ndryshimi epokal. Po Interistat a jane gati?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.