Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,285 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF – Interi pret sanksionin: Ja te gjitha hipotezat por ka nje me te mundeshme se te tjerat…

FPF – Interi pret sanksionin: Ja te gjitha hipotezat por ka nje me te mundeshme se te tjerat…
Inter Club Staff

Interi pret sanksionin e UEFA-s per mos respektim te plote te rregullave te Fair Play Financiar.

Klubi zikalter do te takoje organin maksimal europian ne Nyon te Zvicres perseri dhe do te jape llogari per merkaton e dimrit dhe per shpenzimet ne te ne menyre te tille qe te mare nje gjykim nga zyrtaret e Uefas.

La Gazzetta dello Sport tregoi sot se cili mund te jete sanksioni i mundshem: “Hipoteza mund te kesh shume, nga perjashtimi nga Kompeticionet Europiane e deri tek gjoba. Ne fund te muajit jepet denimi, ne mars mund te shtyhet vendimi dhe ne prill mund te mbyllet gjithcka. Eshte e mundur qe te aplikohet i njejti denim si ndaj PSG dhe City: anullim i premiove te Europa League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.