Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,072 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF – Ja denimi per Interin: 6 milion gjobe, limite ne merkato dhe rroga. Bilanci…

FPF – Ja denimi per Interin: 6 milion gjobe, limite ne merkato dhe rroga. Bilanci…
Bujar Berishaj

Ka ardhur vendimi i UEFA sa i perket Interit per ceshtjen e Fair Play Financiar. Eshte arritur akordi mes klubit zikalter dhe UEFA-se dhe ky akord perfshin sezonet 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2018/19. 

– Inter do te angazhohet per te arritur nje buxhet te balancuar ne 2018/19, qe perfshine periudhat 2016, 2017 dhe 2018.

– Inter pranon qe per 2016 dhe 2017 rrogat e lojtareve, ne raport me te hyrat, te jene te limituara dhe do te limitohen edhe kushtet per blerjen e lojtareve dhe amortizimit te buxhetit. 

– Inter paguan nje gjobe prej 20 milione euro, 6 menjehere dhe 14 te tjera te kushtezuara. Keto 14 milione mund te evitohen duke respektuar akordet e vendosura me UEFA-ne.

– Inter pranon qe te kete nje maksimum humbje prej 30 milione ne buxhetin e 2016 edhe asnje humbje ne buxhetin e 2017.

– Lista e UEFA e redukatuar ne 21 lojtar ne 2015/16 dhe 22 ne 2016/17.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.