Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,522 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF, ndryshon: ja nga cfare ka hequr dore Platini dhe cfare do te marrin klubet. 29-30 qershor…

FPF, ndryshon: ja nga cfare ka hequr dore Platini dhe cfare do te marrin klubet. 29-30 qershor…
Bujar Berishaj

Ne fund protesta e klubeve te madhe, ne vecanti Manchester City dhe PSG, ka pasur rezultatin e deshiruar: kufizimet e FPF do te zbuten.

Klubet e pasura, protestonin prej kohesh kunder mornave qe, sipas tyre, i pengonin per te konkurruar me klubet historike ne pamundesi per te futur para nga jashte klubit dhe duket se beteja eshte fituar.

Kufizimet e Fair Play Financiar do te zbuten, ne vecanti sa i pershket shpenzimeve per blerjen e lojtareve dhe rrogave. Dhe sic ka thene sot presidenti i UEFA, Michel Platini, i intervistuar nga tv francez Rtl, duke theksuar qe me ceshtjen do te merret Ekzekutivi me 29-30 qershor ne Prage. Platini megjithate mbron krijimin e tij: “Rregullat jane te bera mire dhe kujtoj qe Fair Play eshte votuar nga klubet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.