Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF, Suning ka gjetur celesin per te bindur UEFA-n dhe per te zhbllokuar merkaton

Inter Club Staff

Pavarsisht se tashme eshte e qarte se ndryshimi i pronesise tek Interi nuk do te sjelle ndonje ndryshim te menjehershem ne klub, ne merkato, mbetet per tu kuptuar se cfare do te ndodhe.

Suning qe dje ne konferencen e zyrtarizimit la te kuptoje se do te investoje fuqishem tek Interi dhe foli per investime te rendesishme. Po dhe marveshja e firmosur me UEFA-n nje vit me pare nga Interi eshte e rinegociueshme nese aksioneri i ri do te paraqitet brenda korrikut ne Nyon dhe me nje plan rikapitalizimi te klubit e duke prezantuar nje plan industrial serioz.

Ideja eshte e njejte me ate qe eshte manifestuar edhe dje nga Kinezet. Ne kete pike, UEFA pritet te toleroje dhe ti lere Interit liri ne merkaton e veres duke anulluar keshtu perkohesisht FPF.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.