Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF, UEFA godet Interin: ky eshte denimi

FPF, UEFA godet Interin: ky eshte denimi
Bujar Berishaj

UEFA i ka vendosur nje denim te rend Interit dhe Romes per thyerje te rregullave te Fair Play Financiar. Dy shoqerite duhet te paguajne nje gjobe dhe deri ne fund te 2017 do te kene lista te reduktuara te lojtareve nese marrin pjese ne gara europiane.

Zikalterit, ne vecanti, duhet te paguajne nje gjobe prej 20 milione euro. Shoqeria zikalter do te paguaj 6 milione plotesisht kurse 14 milionet tjera do te mbahen ne rast kualifikimi ne kompeticionet europiane. Pervec tjerash, Inter do te kete ekipin e reduktuar nga 25 ne 21 lojtar dhe nga 25 ne 22 lojtar pas dy vitesh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.