Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

9,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FPF, Uefa ka vendosur denimin: Ja kush do te jete sanksioni per Interin!

FPF, Uefa ka vendosur denimin: Ja kush do te jete sanksioni per Interin!
Inter Club Staff

Inter ka nje llogari te hapur me Uefan.

Emisaret e saj kane vleresuar llogarite e klubit dhe kane qene edhe ne zyrat e Interit ne Corso Vittorio Emanuele per te vleresuar projektin pese vjecar te prezantuar nga Thohir dhe nga njerezit e tij me qellim per te zgjidhur problemet e skuadres zikalter dhe per te qene ne nje linje me rregullat e Fair Play Financiar.

Sipas asaj qe thote TuttoSport, shoqeria Interiste, shume shpejt duhet te mare nje mesazh nga Uefa per vullnetin e saj per ta denuar Interin me 7 milione euro gjobe per tejkalim te Fair Play Financiar. Por Fassone, drejtori gjeneral i Interit do te tentoje ta anulloje kete gjobe me argumente edhe pse duket shume e veshtire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags