Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

329 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Frakture midis Morattit dhe Thohir? Ja e verteta. Mazzarri, llogarite dhe merkato: manjati ke ne mendje strategjine e duhur…

Frakture midis Morattit dhe Thohir? Ja e verteta. Mazzarri, llogarite dhe merkato: manjati ke ne mendje strategjine e duhur…
Donald Elmazi

Me rezultatet e para pak zhgenjyese, te fryra me shume nga pritshmerit ne keto muaj sesa nga efekti real i potencialit te skuadres aktuale( e privuar dhe nga elemente te spikatur), ja se si vijne ne shfaqje zerat qe flasin per nje ftohje midis Massimo Morattit dhe Erick Thohir. Gjithcka mire deri ne golin e Renan, me pas fundi i ideales. Te dhena per fraktura midis shoqerise se vjeter dhe te rese, ne mes edhe sektori teknik.

RESPEKTI- Dedikime te bazurara mbi te dhena pak te besueshme. Mund te jete nje faktor mungesa e Morattit ne takimin me sponsoret? Apo eshte fakti qe ish-Presidenti nuk flet me ne tv para ndeshjeve te skuadres zikalter? E verteta eshte se Moratti, sot , nuk eshte me numri 1 i klubit dhe per nje ceshtje respekti per ate qe ka trasheguar presidencen, e shikon korrekte te mos nderhyje ne ceshtje qe i takojne te tjerve te jene protagoniste. E veshtire te besohet qe raporti midis te dyve eshte krisur me kaq pak kohe, edhe pse nuk ka elemente konkrete qe te bejne ta mendosh

ASNJE SURPRIZE- Njerezit e Thohir po punojne per te kuptuar sa me mire dinamikat e brendshme te shoqerise, po vleresojne njerez dhe projekte. Por nuk ka asnje surprize per te lexuar se llogarite jane ne te kuqe apo per shkurtimet e bera: indoneziani gjithmone ka qene ne korrent se si ishte gjendja shendetesore e Interit. Jo rastesisht, ai vete ka folur per hapa, ne radhe te pare per te rikonstrukturuar nje klub te shendetshem ne nivel financiar.

PERPARA NGADALE- Ky eshte nje vit tranzicioni per motive te ndryshme edhe per ate teknik. Te flasim per Mazzarrin ne buze te gremines ka pak sens logjik, sidomos pas punes se mire te kryer deri me tani. E qarte qe tani do te percaktohet nje linje dhe nga janari do te mendohet se si te perforcohet skuadra edhe ne aspektin e prespektives. Tekniku ka mesuar te njohe lojtaret dhe percaktuar ku nevojiten perforcimet. Do te punohet dhe me Brancen e Ausilion, te vleresuar nga presidenti i ri. Sot jemi keshtu. Neser mund te ndryshoje gjithcka, Si gjithmone. Ku eshte e reja ketu?

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.